+38 062 388 30 08
+38 066 976 38 38
+38 066 977 63 63
+38 095 557 80 00
Україна з року в рік приваблює все більше і більше туристів.
02 февраля 2014
 Україна з року в рік приваблює все більше і більше туристів.

За попередніми даними в 2013 році нашу країну відвідали понад 26 мільйонів гостей. Це майже на 1,5 мільйона більше, ніж у 2012 році. В 2012 році також була позитивна динаміка: + 1,1 млн туристів по відношенню до 2011 року. Ця галузь економіки є однією з найбільш динамічно зростаючих і перспективних у світі і Уряд приділяє особливу увагу її розвитку», - сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул.
 
Важливими елементами подальшого розвитку туристичного потенціалу нашої країни є розвиток транспортних можливостей, зокрема, авіаперевезень, розвиток готельної інфраструктури та сервісу, а також популяризація України в світі.
 
Минулого року вітчизняні та закордонні авіакомпанії збільшили кількість рейсів та розширили географію польотів в Україну. Завдяки цьому пасажиропотік через українські аеропорти збільшився у грудні на 15%, а за весь 2013 рік – до 15,1 млн людей або на 7%.
 
У Києві регулярно проводяться міжнародні туристичні форуми та виставки. Важливими складовими майбутньої програми розвитку туризму є визначення туристичної спеціалізації регіонів та створення програм цілорічного відпочинку в Криму, в Карпатах та інших курортних зонах. Багато туристів прибувають в Україну на численні спортивні та культурно-мистецькі акції. «Розвиток сфери туризму створює нові робочі місця та збільшує надходження у бюджет», - сказала Голова Держтуризмкурорту Олена Шаповалова.
 
Вона зазначила, що в 2014 році Державне агентство України з туризму та курортів має завершити розробку Державної цільової програми розвитку туризму та курортів до 2022 року. Основний показник ефективності програми - збільшення в два рази в’їзного туристичного потоку. Передбачається, що кількість іноземних туристів, що відвідують Україну, до 2022 року досягне 50 мільйонів осіб на рік. Кількість робочих місць в українській індустрії туризму збільшиться в 2,5 рази і ця цифра сягне 1 мільйон працюючих.
 
В основу програми закладено наступні статистичні показники: збільшення надходжень до бюджету до 2023 року на 230% до 5 млрд гривен; до 2022 року очікується зростання кількості туристів, подорожуючих усередині країни на 10% щорічно; зростання кількості іноземних туристів, що в’їхали в Україну на 5% щорічно.
 
В 2013 році обсяг платежів від сфери туризму до бюджетів всіх рівнів збільшився порівняно з 2012 роком майже на 13% і перевищив 1,59 млрд гривен. Зокрема, на 8,6% виросли надходження від туристичного збору - 41,7 млн гривен. З 2010 року в туристичній галузі України зростання платежів до бюджету склало більше 66% (в 2010 році платежі від сфери туризму в Україні складали 957 млн гривен).
 
«Для використання кращого європейського досвіду до розробки програми залучено провідних вітчизняних та зарубіжних фахівців сфери туризму. В серпні 2013 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію державної цільової програми, яка є основою Державної цільової програми. Крім того, Держтуризмкурорт розробляє проект туристичного бренду, який відповідатиме сучасним вимогам і сприятиме просуванню у світі унікальному туристичному потенціалу нашої країни. Наразі відбувається громадське обговорення проекту бренду», - сказала Голова Держтуризмкурорту Олена Шаповалова.
 
Голова Держтуризмкурорту зазначила, що важливим елементом просування України в світі є проведення спортивних заходів міжнародного рівня. Так у серпні 2013 року Україна успішно провела юнацький Чемпіонат Європи з баскетболу 2013 (U-16), який за оцінкою ФІБА визнаний кращим за всю історію існування чемпіонату. В 2014 Україна отримала право провести загальноєвропейський чемпіонат з баскетболу серед національних команд для юнаків віком до 18 років.
 
Наступним важливим кроком стане проведення в 2015 році Чемпіонату Європи з баскетболу. Також Україна подала заявку на проведення Зимових Олімпійських ігор-2022. Окрім того в Україні протягом 2014 року пройдуть щорічні яскраві фестивалі та ярмарки, які займають гідне місце на туристичній карті Європи
 
В 2013 році ЮНЕСКО включив до списку Всесвітньої культурної спадщини дерев’яні церкви Карпатського регіону та Стародавнє місто Херсонес Таврійський. У грудні 2013 року Петриківському розпису надано статус Всесвітньої нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
 
«Всі ці події надають додаткового поштовху сфері туризму в Україні. Туризм сьогодні - це не тільки гарна природа чи архітектура, це, насамперед, сучасна інфраструктура, високий рівень сервісу. А досягти цього можливо лише за умови залучення інвестицій до найбільш привабливих туристичних напрямків в кожному конкретному регіоні. І тут важливим інструментом є розвиток партнерських відносин держави та туристичного бізнесу, а також забезпечення дерегуляції підприємницької діяльності в туризмі та залучення інвестицій в галузь», - зазначила Голова Держтуризмкурорту Олена Шаповалова.
  Комментарии:

Далее по теме:

06 февраля 2014
 «Влада Єгипту мала намір ще з 1 листопада збільшити вартість одержуваної на кордоні туристичної візи з 15 до 25 доларів, з метою уніфікації всієї системи видачі віз. Процедури, пов’язані з підвищенням вартості в’їзних віз тимчасово припинені до травня 2014 року», - наголошується в комюніке МЗС республіки.
 
На даний час влада Єгипту вживає усіх зусиль, щоб повернути іноземних туристів, в першу чергу з Німеччини і Росії, на свої курорти, адже туризм - основна галузь єгипетської економіки. В умовах спаду було б нерозумним підвищувати вартість в’їзних віз, тому це питання було відкладено.
 
У 2012 році Єгипет відвідали 11,5 мільйона чоловік, що на 17% більше у порівнянні з 2011 роком. Рекордним же залишається 2010 рік, коли в Єгипті побували 14,7 мільйона іноземців.


05 февраля 2014
 З 1 лютого 2014 року іноземні громадяни можуть відвідувати Румунію з шенгенськими візами.
Про це повідомила міністр туризму Румунії Марія Грапіні.
 
«З 1 лютого змінюється процедура вїзду до країни. Відтепер на кордоні не вимагатимуть румунську візу. Для тих, хто хоче приїхати терміном до 90 днів, потрібна буде лише шенгенська віза» - відзначила міністр.
 
Метою нововведення стало спрощення процедури в’їзду до Румунії для туристів і ділових людей, а також скорочення кількості заявок на отримання короткострокових віз для відвідання країни.
 
Таким чином, за новими правилами власники віз Шенгенської зони можуть перебувати в країні до 90 днів з 180. Разом з тим, тривалість перебування на території Румунії не повинна перевищувати строки, які зазначено в шенгенській візі.


27 января 2014
 Від 1.1.2010 набув чинності Закон № 278/2009 про зміни законів відповідно до прийняття закону про страхування, котрим змінюється Закон № 326/1999 про перебування іноземців на території ЧР та про зміну деяких законів. Заявники на всі типи віз та дозволів на перебування мають надати страховий поліс у відповідності до наступних вимог.
 
Короткострокова віза до 90 днів
 
При поданні заяви до 90 днів іноземець має надати страховий поліс, котрий на час його перебування на території компенсує витрати на лікування у зв’язку з травмою або неочікуваним захворюванням на території ЧР, включно витрат пов’язаних з перевезенням хворого, у випадку смерті перевезення остатків до країни громадянином якої він являється, або країни в якій має постійне місце проживання, а то у розмірі мінімально 30 000 Євро і це все без співучасті застрахованої особи на покритті вище вказаних витрат. Страховий поліс може іноземець укласти зі страховою компаніею , котра є уповноваженою заключати цей тип страхування в країні громадянином якої він являється, або країни в якій має постійне місце проживання.
 
Особи, які подають заяву на видачу шенгенської візи на більше, ніж два в’їзди (багаторазова віза), повинні надати страховий поліс на період першої планованої поїздки. Такі заявники, крім іншого, повинні своїм підписом на бланку візової анкети  підтвердити заяву про те, що вони усвідомлюють свій обов’язок оформити медичні страховки на всі подальші поїздки.
 
В анкеті для отримання візи (пункт 29 і 30) заявник заповнить передбачувану дату приїзду та від’їзду з території Шенгену. З посиланням на Візовий кодекс (Частина VI ст. 24, пункт 1) встановлений термін дійсності візи може включати в себе п’ятнадцятиденний «коридор» (термін на який бажаєте отримати візу +15 днів), котрий служить на випадок неочікуваної зміни терміну. На практиці це означає, що термін дії візи буде на 15 днів довший чим вказано заявником, кількість днів перебування залишиться не зміненою. Для отримання «коридору» необхідно, щоб заявник мав страховку з терміном дії на 15 днів довшим  ніж термін на який бажаєте отримати візу. Страховка має бути надана при поданні анкети.      
 
УВАГА: Страховка має бути заповнена на комп’ютері, тобто: або повністю роздрукована на принтері або заповнена на друкарській машинці. Страховка заповнена від руки не буде прийматись.


12 января 2014
 Ще одна авіакомпанія, що базується в аеропорту «Бориспіль», WindRose («Роза Вітрів»), започаткувала далекомагістральні рейси до Пунта-Кани (Домініканська Республіка). Сезонна програма польотів перевізника до острівної держави в Карибському морі стартувала 27 грудня 2013 року.
 
 Компанія використовує на маршруті широкофюзеляжний  літак Airbus 330, салон якого у двокласній конфігурації вміщує  більш як 320 пасажирських крісел. Незважаючи на значну  місткість повітряного судна, перші безпосадкові рейси WindRose  до Пунта-Кани вирізняються високою завантаженістю, понад 85%,  що засвідчує зростаючу популярність туристичного напрямку.
 
Раніше, 27 листопада, польоти із «Борисполя» до Пунта Кани розпочала ще одна українська компанія «Авіалінії Харкова».
 
Загалом на сьогодні із найбільшого українського аеропорту здійснюються 8 далекомагістральних рейсів до міст Таїланду, Індії, В’єтнаму й Домініканської Республіки.
 
Окрім WindRose і «Авіаліній Харкова» прямі авіарейси на далекі відстані із «Борисполя» також виконує компанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), котра цього року планує значно розширити мережу трансконтинентальних повітряних ліній. До регулярних рейсів Київ-Бангкок, започаткованих МАУ в грудні минулого року, перевізник протягом цьогорічного літнього сезону має намір додати безпосадкові перельоти до Нью-Йорка, Торонто й Пекіна.


17 января 2014
 Повітряне судно авіаперевізника вирушило з міжнародного аеропорту Дубаї в 17:10 з VIP- гостями на борту, серед яких виконавчий віце-президент та комерційний директор Emirates Тьєррі Антінорі, старший віце-президент департаменту планування, аерополитики та промисловості Emirates Аднан Казім, старший віце-президент з питань торговельних операцій в Європі та Росії Тьєррі Окок, старший віце-президент з питань планування вантажоперевезень і вантажного транспорту Emirates SkyCargo Хіран Перера, Надзвичайний та Повноважний Посол ОАЕ в Україні Абдул Салам хареб аль Ромейті Надзвичайний та Повноважний Посол України в ОАЕ Юрій Полурез, Генеральний консул України в Дубаї Петро Головешко, Президент AAL Group Олег Фідельський, президент «МоторCіч» Олександр Лук’янов, заступник директора DTCM з питань контрактів та закупівель Халід аль Фаласі, виконавчий директор відділу по роботі з клієнтами митної служби Дубая Ахмед Махбуб Мусб і генеральний директор курорту Atlantis the Palm (Dubai) Серж Заалоф.
 
Після посадки в аеропорту «Бориспіль» літак зустріли високопоставлені гості з України — голова відділу авіаційного транспорту Міністерства інфраструктури України Валентин Згурський та заступник генерального директора з виробництва та аеродромно-технічного забезпечення міжнародного аеропорту «Бориспіль» Сергій Гомболевський. З нагоди прибуття першого рейсу авіакомпанії в головних повітряних воротах країни пройшов урочистий прийом та церемонія вручення подарунків.
 
У вітальному слові заступник генерального директора аеропорту «Бориспіль» Сергій Гомболевський зазначив: «Ми раді початку співробітництва з Emirates, однієї з найбільших світових авіакомпаній, відомої своєю надійністю, високим рівнем сервісу, професіоналізмом персоналу. Вибір компанією Emirates найбільшого українського аеропорту — визнання його переваг, високої якості обслуговування авіакомпаній і пасажирів, стандартів авіаційної безпеки, забезпечуваних «Борисполем».
 
«Ми налаштовані дуже оптимістично щодо відкриття нового маршруту Київ — Дубаї, і впевнені, що пряме повітряне сполучення буде стимулювати розвиток бізнесу та туризму в обох містах, — підкреслив виконавчий віце-президент та комерційний директор Emirates Тьєррі Антінорі. — Понад 150 тисяч українців відвідують ОАЕ щороку, а Дубаї популярний серед тих, хто бажає насолодитися гостинністю, сервісом світового класу, розвагами, теплою погодою і пісочним пляжами. Тепер ці туристи мають можливість скористатися всесвітньо визнаним сервісом і кухнею в персональних каютах першого класу на борту рейсів Emirates».
 
Через сучасний транспортний вузол Emirates в Дубаї українські мандрівники також зможуть відкрити для себе більш 140 напрямків, включаючи острови Індійського океану і Азію, а, завдяки партнерству компанії з Qantas, і Австралію.
 
Щоденні рейси, які виконуються літаками Airbus A340-500, благотворно вплинуть на збільшення торгівлі не тільки між Україною та ОАЕ, а й іншими країнами завдяки зручним стикувальним рейсам. Зміцнення відносин вже помітно після відкриття торік посольства ОАЕ в Києві.
 
За перше півріччя 2013 року, обсяг торгівлі між Україною та ОАЕ збільшився на 27% до $429 млн. Додаткові потужності для перевезення вантажів — 15-тонний вантажний відсік на кожному рейсі — будуть стимулювати експорт з України: сталі, авіаційних деталей, обладнання та запчастин для морського транспорту, а також с/г продукції (Україна є найбільшим у світі експортером соняшникової олії, великим виробником зерна і цукру). Імпорт з ОАЕ в Україну складається з автомобілів, текстилю, ліків, парфюмерії, чаю і соків.
 
Пасажири зможуть насолодитися 12 розкішними персональними каютами першого класу, 42 кріслами з відкидними спинками в бізнес-класі і достатнім для відпочинку місцем в економ-класі. У загальній складності — це 240 місць.
 
Пасажири всіх класів можуть насолодитися системою ice, яка включає сотні каналів з розвагами на вибір, в тому числі фільми з усього світу, телеканали, аудіо-канали, відеоігри, а також діловими і спортивними новинами.
 
Пасажири також користуються перевагою збільшеного обсягу багажу: 30 кг — в економ класі, 40 кг в бізнес-класі і 50 кг у першому класі.
 
Щоденний рейс ЕК171 відправляється з Дубаї в 17:10 і прибуває до Києва в 20:30. Зворотній рейс відправляється в 22:05 і в 04:45 ранку приземляється в ОАЕ.Cloudim - онлайн консультант для сайта бесплатно.